Szanowni Klienci

Informujemy, że w dniach 11.12.2023 – 15.12.2023 w naszym magazynie odbywać się będzie inwentaryzacja.
Wszystkie zamówienia złożone w tym terminie zostaną zrealizowane po 15.12.2023. Przepraszamy za utrudnienia i życzymy udanych zakupów.


Effect 24h – Zwalcza Chwasty i Mech – 50 ml Target

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 25,99 zł
  (1 ml = 0,52 zł )
25.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Do zwalczania mchów na powierzchniach twardych i półprzepuszczalnych. Formą użytkową środka jest koncentrat do sporządzania emulsji wodnej. Środek przeznaczony jest do stosowania przy użyciu opryskiwaczy ręcznych.

 

Działanie na mech

Effect24h Beloukha niszczy zielone, nadziemne części roślin. W kontakcie z roślinami opryskanymi powoduje ich deformację poprzez zniszczenie błon komórkowych i ich dehydratację, a następnie zahamowanie wzrostu i zamieranie. Środek najskuteczniej niszczy mech znajdujący się we wczesnych fazach rozwojowych. Przy odpowiednim zastosowaniu produktu, działanie środka widać już po upływie dwóch dni od aplikacji. Likwiduje także perz.

 

Zastosowanie

Środek należy stosować według informacji zawartych w tabeli pod opisem.

Sposób użycia

Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Zawartością opakowania przed użyciem wstrząsnąć. Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą. Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową i uzupełnić wodą do potrzebnej ilości. Dokładnie wymieszać. W przypadku przerw w opryskiwaniu czynność mieszania powtarzać każdorazowo przed przystąpieniem do dalszej pracy. 

Następstwo roślin i środki ostrożności

Środek nie wykazuje działania doglebowego, nie stwarza więc zagrożenia dla roślin uprawianych następczo. 

 1. Zabiegu nie wykonywać:
  • na rośliny mokre;
  • w porze deszczowej;
  • przed zbliżającym się deszczem;
  • w okresie dużej wilgotności;
  • podczas wiatru, stwarzającego możliwość znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie rośliny uprawne;
  • gdy temperatura jest niższa niż 10 C.
 2. Podczas wykonywania zabiegu ściśle przestrzegać zalecanych dawek środka i ilości wody.
 3. Ważne jest pełne pokrycie zwalczanej roślinności podczas wykonywania zabiegu.

Pierwsza pomoc

Antidotum: brak, stosować leczenie objawowe. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać opakowanie lub etykietę. 
W przypadku kontaktu ze skórą: Umyć dużą ilością wody z mydłem.
W przypadku dostania się do oczu: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. 

Postępowanie z resztkami cieczy

Z resztkami cieczy użytkowej po zabiegu należy postępować w sposób ograniczający ryzyko skażenia wód powierzchniowych i podziemnych w rozumieniu przepisów Prawa wodnego oraz skażenia gruntu, tj.:

 • po uprzednim rozcieńczeniu zużyć na powierzchni, na której przeprowadzono zabieg, jeżeli jest to możliwe lub
 • unieszkodliwić z wykorzystaniem rozwiązań technicznych zapewniających biologiczną degradację substancji czynnych środków ochrony roślin, lub
 • unieszkodliwić w inny sposób, zgodny z przepisami o odpadach.

Ze względu na bardzo dużą wrażliwość niektórych roślin uprawnych nawet na znikome ilości środka, bardzo ważne jest, aby po pracy aparaturę dokładnie wymyć. Z wodą użytą do mycia aparatury postąpić tak, jak z resztkami cieczy użytkowej, stosując te same środki ochrony osobistej.

Środki ostrożności i przechowywanie

Przed zastosowaniem środka należy poinformować o tym fakcie wszystkie zainteresowane strony, które mogą być narażone na znoszenie cieczy użytkowej i które zwróciły się o taką informację.

Środki ostrożności dla osób stosujących środek: Nie jeść, nie pić ani nie palić podczas używania produktu. Stosować rękawice ochronne (nitrylowe) oraz okulary ochronne w trakcie przygotowywania cieczy użytkowej oraz w trakcie wykonywania zabiegu.

Środki ostrożności związane z ochroną środowiska naturalnego:

Nie zanieczyszczać wód środkiem ochrony roślin lub jego opakowaniem. Nie myć aparatury w pobliżu wód powierzchniowych. Unikać zanieczyszczania wód poprzez rowy odwadniające z gospodarstw i dróg. Zaleca się stosować środek poza okresami aktywności pszczół i innych owadów zapylających. Nie dopuścić do znoszenia cieczy użytkowej poza obszar stosowania środka. 

Okres od ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru rośliny uprawnej (okres karencji): jabłka, śliwki, winogrona wynosi 1 dzień. 

Chronić przed dziećmi. Środek ochrony roślin przechowywać:

 • w miejscach lub obiektach, w których zastosowano odpowiednie rozwiązania zabezpieczające przed skażeniem środowiska oraz dostępem osób trzecich,
 • w oryginalnych opakowaniach, w sposób uniemożliwiający kontakt z żywnością, napojami lub paszą,
 • w temperaturze 0 - 30°C.

Zabrania się wykorzystywania opróżnionych opakowań po środkach ochrony roślin do innych celów. Niewykorzystany środek przekazać do podmiotu uprawnionego do odbierania odpadów niebezpiecznych. Opróżnione opakowania po środku zaleca się zwrócić do sprzedawcy środków ochrony roślin lub można je potraktować jako odpady komunalne. W razie wątpliwości dotyczących postępowania z opakowaniami poradź się sprzedawcy środków ochrony roślin.

Skład i wielkość opakowania

Zawartość substancji czynnej: kwas nonanowy (związek z grupy kwasów karboksylowych) – 680 g/l (71,7%)

Wielkość opakowania: 500 ml

 Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.
Nabycia środków ochrony roślin mogą dokonywać jedynie osoby pełnoletnie i posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w artykule 28 ustawa z dnia 8 marca 2013 roku o środkach ochrony roślin dziennik ustaw z 2015 roku pozycja 547.

 

powierzchnie twarde i półprzepuszczalne (utwardzone drogi dojazdowe i ścieżki dla pieszych oraz chodniki, utwardzone place, stałe konstrukcje o twardych lub półprzepuszczalnych powierzchniach)


Zwalczanie mchu: 160 ml/100 m2.

Termin zabiegu: Zabieg wykonywać od wiosny do jesieni, podczas słonecznej, bezdeszczowej pogody.

Zalecana ilość wody: 5 l/100 m2.

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1. 

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl