Ekologiczne zwalczanie chwastów, ekologiczne opryski na chwasty
Ekologiczne zwalczanie chwastów, ekologiczne opryski na chwasty

Walka z chwastami to taka trochę syzyfowa praca. Kto ma ogród, sad, warzywnik czy winnicę ten walkę tę toczy bez przerwy, chciałoby się napisać, że tylko zimą jest święty spokój. Ale jeżeli temperatura w styczniu i lutym sięga kilkunastu stopni, to nawet zimą jest co robić. I nie ma wyjścia, chwasty pozostawione samym sobie szybko kolonizują pola i ogrody.

Chwasty. A może jednak nie?

Pojęcie „chwast” jest pojęciem względnym. Jeśli jakaś roślina jest w danym miejscu niepożądana, staje się chwastem. Choć rosnąc w innym miejscu może być cudnej urody kwiatem – jak polne maki czy chabry. Albo taki mniszek lekarski. Gdy zaatakuje trawniki jest chwastem. A przecież jest to również roślina lecznicza, niezwykle pożyteczna. Także jeśli jakaś roślina zaczyna porastać miejsca, w których ma jej nie być, staje się chwastem i należy ją zwalczyć.

Z motyką na….chwasty

Motyka, pazurki, haczka czy szpadel. Do dyspozycji jest cała armia narzędzi, którymi można z chwastami walczyć. Ale potrzeba do tego dużo czasu i wysiłku. Jednak jest to najprostszy sposób na ich pozbycie się z ogrodu, przy okazji zasilając kompostownik. Ale również trzeba mieć wiedzę w jaki sposób i kiedy dane chwasty usuwać. Może się bowiem okazać, że rozplenią się jeszcze bardziej, pozornie będąc usuniętymi. Najważniejsze by chwasty dokładnie usunąć wiosną, przekopując ziemię. A dopiero po dokładnym oczyszczeniu podłoża zacząć sadzić i siać.

Środki chemiczne

Bez wątpienia skuteczne i szybkie w działaniu. Zniszczą wszystko do gołej ziemi. Ale i tę ziemię przy okazji zniszczą. Jeśli używa się środków chemicznych należy dokładnie czytać etykietę i stosować się do zaleceń. Wtedy choć w jakimś stopniu zminimalizuje się nieuniknione straty. A straty spowodowane używaniem chemikaliów są niezaprzeczalne. Używane w dużych ilościach przenikają do wód gruntowych i ją zatruwają. Niszczą oprócz chwastów pożyteczne organizmy żyjące w glebie. Rozpylone o nieodpowiedniej porze dnia potrafią pozbawić życia tysiące pszczół . W konsekwencji przenikają do roślin. W konsekwencji spożywamy warzywa i owoce z dodatkiem szkodliwych substancji.

Herbicyd 100% naturalny i 100% skuteczny?

Właśnie przebojem zdobywa rynek - Effect 24H. Preparat naturalny, pochodzenia roślinnego. A dokładnie są to silne wyciągi roślinne – kwas pelargonowy (nanonowy) Jest to herbicyd nieselektywny, czyli niszczący wszystkie rośliny zielone, nie uszkadzając jednocześnie zdrewniałych tkanek. Dlatego idealny do stosowania w sadach i winnicach. Effect 24H Jest nie tylko skuteczny, ale również szybki w działaniu. Pierwsze efekty można już zaobserwować po 24 godzinach.

Po 48 godzinach jest już po chwastach. Effect 24H ma jeszcze jedną, bezcenną zaletę – 24 godziny karencji. Oznacza to, że już następnego dnia po zastosowaniu mogą w miejscach jego stosowania bawić się dzieci. Na pewno nie zaszkodzi zwierzętom. To herbicyd totalny a jednocześnie naturalny. Bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska. Gdy codziennie słychać o ocieplaniu się klimatu, topnieniu lodowców, wymieraniu gatunków w wyniku zanieczyszczenia środowiska to taki środek jak Effect 24H daje nadzieję, że można tworzyć środki chwastobójcze, które są jednocześnie bezpieczne i nie degradują środowiska.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl