Co zamiast Roundup? Istnieje doskonały zamiennik!
Co zamiast Roundup? Istnieje doskonały zamiennik!

Czym jest Roundup?

Pod tą nazwą kryje się wyprodukowany przez firmę Monsanto herbicyd. Herbicyd tzw. totalny, unicestwiający wszelkie rośliny. Stosowany powszechnie w rolnictwie i sadownictwie. Ale stosuje się go również w przydomowych ogródkach przed wysiewami czy też do zwalczania chwastów przed powstaniem trawnika. Ale to nie wszystko. Okazało się bowiem, że rośliny modyfikowane genetycznie są odporne na działanie tego totalnego środka do zwalczania chwastów, a w zasadzie na jego główny składnik - glifosat. I podczas gdy Roundupu nie można stosować już po wysianiu lub w trakcie wzrostu roślin, gdyż zwyczajnie jest zwalczy wraz z chwastami, to te modyfikowane genetycznie spokojnie wytrzymują opryski w każdej fazie wzrostu. I ze środka totalnego w obliczu modyfikacji staje się środkiem selektywnym. Jeśli ktoś zdecyduje się na jego stosowanie, to należy odczekać 2 do 4 tygodni z wysiewem lub sadzeniem roślin.

Budzi się świadomość?

Coraz częściej i coraz głośniej mówi się szkodliwości glifosatu i skutkach jego spożywania. Do niedawna jeszcze na etykietach była informacja, że Roundup ulega biodegradacji, co okazało się niezgodne z prawdą. Od kilku lat nie przeczytamy już tego na etykietach. Światowa Organizacja Zdrowia już w 2015 roku ogłosiła, że kwalifikuje glifosat jako prawdopodobnie dla ludzi rakotwórczy. Tylko w USA złożono do końca 2019 roku około 18 tysięcy pozwów przeciw firmie Monsanto i Bayer (który firmę Monsanto przejął). Pozew zbiorowy został również złożony w Kanadzie, jako pierwszy tego typu. Jednym słowem wygląda to na totalną walkę z totalnym herbicydem. Czym się zakończy? Zapewne niedługo się okaże.  Jedno jest pewne, jest to środek wciąż powszechnie stosowany o wysokiej skuteczności i szerokim spektrum działania.

Co w zamian?

Czy jest szansa na nowy środek o tak wysokiej skuteczności, będący jednocześnie przyjaznym środkiem dla środowiska i takim, którego nie będzie się podejrzewać o rakotwórczość? Widać już światełko w tunelu. A właściwie już całkiem jasny strumień światła. W blasku reflektorów staje Effect24H. To herbicyd nieselektywny, który jest przeznaczony do zwalczania chwastów a także mchów w ogródkach przydomowych, działkowych a także sadach. I można go stosować we wszystkich uprawach a w szczególności w sadach, gdyż niszcząc chwasty rosnące pod drzewami i krzewami nie pozostawia po sobie szkodliwych pozostałości w owocach. Wszystko to zawdzięcza swojemu pochodzeniu.

100% naturalny Effekt24

Substancje w nim zawarte są pochodzenia roślinnego. Skuteczność zapewnia silnym wyciągom roślinnych, a konkretnie kwas nonanowy (pelargonowy). Kwas ten w naturze występuje w olejkach eterycznych pozyskiwanych z pelargonii. Effect24H niszczy w zaledwie 48 godzin zielone, naziemne części roślin ale efekt jego działania można już zaobserwować pierwszego dnia. Kolejnego dnia po zastosowaniu oprysku można już zrywać owoce i warzywa i cieszyć się ich smakiem.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl