Szanowni Klienci. Ze względu na panujące zagrożenie epidemiologiczne wysłka paczek może potrwać dłużej niż zwykle. Przepraszamy za utrudninia i prosimy o cierpliwość.

Ekologiczna uprawa malin
Ekologiczna uprawa malin

O uprawach ekologicznych można mówić wtedy, gdy w procesie produkcji zaprzestaje się używania chemii rolnej. A przy tym następuje ukierunkowanie na uprawę żywności wysokiej jakości, która nie będzie zagrażała zdrowiu ludzi.

czytaj całość »
Ekologiczny nawóz z pokrzyw
Ekologiczny nawóz z pokrzyw

Pokrzywa w zasadzie kojarzy się z uciążliwym chwastem. Na dodatek bliskie z nią spotkanie powoduje piekące i swędzące bąble. Nic przyjemnego. Ale pokrzywa to nie tylko chwast i bąble. To również liście i korzenie o niezwykłych właściwościach leczniczych. Zawiera witaminy: K, A, C i B2 oraz minerały: żelazo, wapń i magnez. Jest również nieocenionym wsparciem w leczeniu wielu chorób. Ale dziś nie o zbawiennym wpływie na zdrowie człowieka, dziś o pokrzywie jako niezastąpionym nawozie. Nawozie naturalnym, ekologicznym, o wielu właściwościach.

czytaj całość »
Ekologiczne zwalczanie chwastów, ekologiczne opryski na chwasty
Ekologiczne zwalczanie chwastów, ekologiczne opryski na chwasty

Walka z chwastami to taka trochę syzyfowa praca. Kto ma ogród, sad, warzywnik czy winnicę ten walkę tę toczy bez przerwy, chciałoby się napisać, że tylko zimą jest święty spokój. Ale jeżeli temperatura w styczniu i lutym sięga kilkunastu stopni, to nawet zimą jest co robić. I nie ma wyjścia, chwasty pozostawione samym sobie szybko kolonizują pola i ogrody.

czytaj całość »
Jak wygląda ekologiczny dom?
Jak wygląda ekologiczny dom?

Posiadanie własnego domu, z pięknym, przestronnym ogrodem i garażem to marzenie wielu osób. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego jako sklep dbający o ekologię chcielibyśmy skierować nasz wpis do osób, które przymierzają się do budowy lub zakupu domu, a także do tych z Was, którzy już takowy dom mają, a myślą o byciu bardziej eko. Co zrobić, aby nasz dom był ekologiczny? O tym „porozmawiamy” w niniejszym wpisie.

czytaj całość »
Ekologiczna uprawa pomidorów
Ekologiczna uprawa pomidorów

Nie można nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że pomidory to jedne z najczęściej i najchętniej uprawianych warzyw w naszych ogrodach. Stawiamy choćby niewielkie, przydomowe szklarenki, byleby tylko móc cieszyć się dojrzałymi, soczystymi pomidorami w sezonie.

czytaj całość »
Ekologiczna uprawa truskawek
Ekologiczna uprawa truskawek

Nasza świadomość jako ludzi, ale też jako ogrodników zwiększa się z roku na rok. Uprawiając warzywa i owoce w przydomowych sadach i ogródkach chcielibyśmy, aby zbiory były zdrowe i bezpieczne dla nas i naszej rodziny. To naprawdę bardzo dobrze! Dziś postaramy się opowiedzieć więcej na temat ekologicznej uprawy jednego z najsmaczniejszych, letnich owoców – truskawki.

czytaj całość »
Ekologia – od czego zacząć?
Ekologia – od czego zacząć?

Mawia się, że jeśli chcesz zmienić świat, powinieneś zacząć od siebie. Zgadzamy się z tym w 100%. Jeśli chcesz, aby świat był mniej zanieczyszczony, bardziej ekologiczny i zdrowszy – musisz w pierwszej kolejności zacząć od wprowadzenia zmian w swoim życiu. Czy wiesz, od czego zacząć swoją przygodę z ekologią? Jeśli nie – chętnie pomożemy. Przygotowaliśmy mały, ekologiczny dekalog dla początkujących. Nie zwlekajmy zatem i zaczynajmy!

czytaj całość »
Co to jest ekologia?
Co to jest ekologia?

Z naukowego i encyklopedycznego punktu widzenia, ekologia jest dziedziną biologii, zajmującą się badaniem zależności pomiędzy organizmami a otaczającym je światem zewnętrznym, środowiskiem oraz pomiędzy sobą. Z naszego punktu widzenia ekologia to odpowiedzialność za naszą przyszłość i otaczający nas świat.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl